Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów w Szkole Podstawowej w Kiszkowie
Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów w Szkole Podstawowej w Kiszkowie
W piątek 26 czerwca, w Szkole Podstawowej w Kiszkowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Był to wyjątkowy dzień przede wszystkim dla uczniów dwóch klas ósmych, którzy po ośmiu latach nauki pożegnali mury swojej szkoły i rozpoczęli nowy etap edukacyjnej drogi.
Podczas uroczystości dyrektor szkoły, Zbigniew Ochylski, podsumował mijający rok szkolny, podkreślając, że był to czas zdobywania wiedzy, rozwijania pasji, budowania relacji oraz poznawania siebie.
– Droga edukacji nie zaczyna się w szkole i nie kończy na świadectwie. Świadectwa i wyniki są istotne, ale nie mieszczą w sobie wszystkich poranków, kiedy trzeba było znaleźć w sobie siłę, wszystkich rozmów po lekcjach, prób, które nie od razu kończyły się powodzeniem, ani chwil, kiedy ktoś komuś pomógł, wysłuchał czy podał rękę – mówił dyrektor.
Zwracając się do absolwentów przypomniał, jak osiem lat temu przekraczali próg szkoły jako niepewne siebie dzieci, a dziś opuszczają ją jako młodzi ludzie, bogatsi o wiedzę, doświadczenia, przyjaźnie i wspomnienia. Pogratulował uczniom osiągniętych wyników oraz życzył powodzenia w nowych szkołach, a wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych wakacji.
Do absolwentów słowa gratulacji skierował również Wójt Gminy Kiszkowo Radosław Występski. Zachęcał młodzież do odważnego marzenia i wyznaczania sobie ambitnych celów.
– Przyszłość należy do tych, którzy potrafią marzyć. Marzcie odważnie i pracujcie nad tym, aby te marzenia się spełniły. Wszyscy będziemy Wam kibicować i z dumą czekać na Wasze sukcesy – podkreślił wójt.
Życzenia absolwentom złożyła także przewodnicząca Rady Rodziców Marta Klorek. W imieniu rodziców podziękowała dyrektorowi szkoły, nauczycielom, wychowawcom – Alicji Malinowskiej-Górnej i Mirosławowi Ratajczakowi – oraz wszystkim pracownikom szkoły za opiekę, troskę, życzliwość, wsparcie i stworzenie miejsca, w którym dzieci mogły bezpiecznie rozwijać swoje talenty i zainteresowania.
Nie zabrakło również wzruszających słów samych absolwentów. Dziękowali nauczycielom za przekazaną wiedzę, cierpliwość i inspirację, rodzicom za nieustające wsparcie oraz wszystkim pracownikom szkoły za codzienną troskę o to, aby szkoła była miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Młodszym koleżankom i kolegom przekazali symboliczne przesłanie, by dbali o swoją szkołę i tworzyli w niej kolejne piękne wspomnienia.
Podczas uroczystości Hanna Czosnowska podziękowała uczniom za ich zaangażowanie i pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Wyraziła wdzięczność za aktywność, odpowiedzialność oraz inicjatywy podejmowane na rzecz szkolnej społeczności, życząc absolwentom powodzenia w dalszej edukacji i realizacji kolejnych planów.
Podczas uroczystości wręczono świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce i działalności szkolnej.
Po części oficjalnej uczestnicy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów. Występy obejmowały utwory wokalne, grę na gitarze oraz przedstawienie, które spotkały się z ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności.
Na zakończenie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie absolwentów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Serdecznie gratulujemy wszystkim absolwentom ukończenia szkoły podstawowej. Życzymy dostania się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji oraz odwagi w realizowaniu marzeń. Wszystkim uczniom życzymy słonecznych, bezpiecznych i pełnych odpoczynku wakacji, aby z nową energią rozpocząć kolejny rok szkolny.
Fotorelacja: tutaj


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!