Gmina Kiszkowo

Oficjalny Komunikat Wójta Gminy Kiszkowo dotyczący Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Kiszkowie

Ocena 0/5

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kiszkowo,

W dniu 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe.  Kandydaci prowadzą wzmożoną kampanię wyborczą. Ja nie będę recenzentem programów wyborczych kandydatów na Wójta Gminy. Jednak chcę odnieść się do informacji przedstawionej przez jednego z kandydatów na Wójta Gminy Kiszkowo dotyczącej Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Kiszkowie. Kandydat zarzucił Wójtowi Gminy, że wiedział od dawna, że Karetka zostanie z Kiszkowa przeniesiona do innej miejscowości. 

Informuję, że oficjalnie taka informacja (plotkami i niesprawdzonymi informacjami się nie zajmuję)  została przekazana przez Pana Grzegorza Sieńczewskiego Dyrektora Szpitala i Pana Piotra Gruszczyńskiego Starostę podczas Sesji Rady Gminy Kiszkowo w dniu 4 marca 2024 roku. Z informacji, którą uzyskałem po Sesji od Wicewojewody Wielkopolskiego Pana Jarosława Maciejewskiego na dzień dzisiejszy nie ma decyzji o przeniesieniu karetki do innej miejscowości. Jestem również  w stałym kontakcie z Wydziałem Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, jak również z Wicewojewodą Wielkopolskim Panem Jarosławem Maciejewskim. Najbliższe moje spotkanie  w tej sprawie z Panem Wicewojewodą odbędzie się  10 marca w niedzielę. Kolejne mamy zaplanowane na przyszły tydzień. Decyzję w sprawie lokalizacji karetki może podjąć wyłącznie Wojewoda Wielkopolski. Nadmienię tylko, że jest to trzecie podejście do zabrania karetki z Kiszkowa.

Szanowni Państwo,

Trochę historii: Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Kiszkowie powstała w 2009 roku dzięki staraniom Pana dr Włodzimierza Pilarczyka Dyrektora Szpitala w Gnieźnie, Starosty Krzysztofa Ostrowskiego i Wójta Gminy Kiszkowo Tadeusza Bąkowskiego.  Obowiązywała wówczas ścisła rejonizacja; karetka nie mogła świadczyć pomocy poza powiatem gnieźnieńskim. Wyobraźcie sobie Państwo sytuację, gdzie z okna podstacji na ul. Polnej ratownicy widzieli zdarzenie na drodze do Pawłowa a nie mogli udzielić pomocy na terenie  powiatu wągrowieckiego. Następnie odstąpiono od ścisłej rejonizacji by w terminie późniejszym, po wprowadzeniu nr alarmowego 112,  powszechnie obowiązującego, znieść całkowicie rejonizację. Obecnie każda wolna karetka znajdująca się najbliżej zdarzenia jest dysponowana  przez operatora nr 112 w dowolne miejsce i do każdego zdarzenia. To wcale nie oznacza, że np. karetka z Wrześni, która pojawiła się w Kiszkowie przyjechała z Wrześni. Ona była najbliżej zdarzenia. 

Kolejne informacje przekażę po zaplanowanych spotkaniach.

/-/ Tadeusz Bąkowski
Wójt Gminy Kiszkowo,

Kiszkowo, 2024-03-06

 

 

 

Fot. Oficjalny komunikat Wójta Gminy Kiszkowo

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności